- UM Głogówek - poniedziałek, 18 stycznia 2021r.
- Wydrukuj ten tekst
Skrzyżowanie w Szonowie do przebudowy
Kolejne dobre wieści z Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu! ZDW przymierza się do rozbudowy niebezpiecznego skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 416 i 417 w Szonowie.
Na jego zlecenie firma z Katowic opracowuje projekt budowlano-wykonawczy. W planach inwestora są m.in. rozbudowa obiektu, przebudowa i budowa chodników oraz zjazdów, budowa poboczy oraz odwodnienie drogi. Dokumentacja ma być gotowa do połowy 2022 roku.
O poprawę bezpieczeństwa kierujących i mieszkańców w tym newralgicznym miejscu wielokrotnie upominali się samorządowcy z gminy Głogówek, m.in. burmistrz Piotr Bujak i radny Mariusz Wdowikowski.
W ubiegłym roku ZDW przebudował drogę wojewódzką nr 416 pomiędzy Głogówkiem a Szonowem. Przy części trasy powstała też ścieżka pieszo-rowerowa, sfinansowana z budżetu naszej gminy (900 tys. zł).


