Logotyp strony


Głogóweckie Grono Sukcesu

Z inicjatywy Burmistrza Głogówka Piotra Bujaka od 2019 roku przyznawany jest tytuł pn. „Głogóweckie Grono Sukcesu”. Tytuł przyznawany jest osobom fizycznym oraz organizacjom społecznym, które w ciągu ostatniego roku wykazały się szczególnymi osiągnięciami lub inicjatywami na rzecz promocji i rozwoju gminy Głogówek.

Głogóweckie Grono Sukcesu 2019

21 czerwca 2019 r. na uroczystej I Gali „Głogóweckie Grono Sukcesu” wyróżnieni zostali:

Fortuna Głogówek

Laureaci

KS „Fortuna” Głogówek w sezonie 2019/2019 zdobyli mistrzostwa klasy „A” grupy 4. Tym samym awansowali do klasy „W” tzw. okręgowej. Osiągnięcie to jest o tyle ważne, że udało się to zrealizować w ciągu dwóch sezonów. Z klasy „B” do klasy „A” w sezonie 2019/2018 i z klasy „A” do klasy „W” w 2018/2019.

Klub skupia przede wszystkim zawodników z gminy Głogówek. Trenerem jest pan Andrzej Lewczak, bardzo wymagający, ale mający efekty swojej ciężkiej pracy.

Do wielkiego sukcesu drużyny należy również zaliczyć wygraną w Pucharze Polski na szczeblu terytorialnym sezonie 2017/2018 oraz w sezonie 2018/2019. Drużyna jest najlepsza wśród drużyn biorących udział w Pucharze Polski z regionu 5, tj. powiatów nyskiego i prudnickiego.

LKS Szonów

Laureaci

LZS Szonów – Drużyna LKS Szonów została ponownie założona w 2017 roku po 10 latach przerwy, w całkowicie odmienionym zarządzie i w mocno odmłodzonym składzie, wcześniej istniała pod nazwą „Farmer Szonów”. W drugim roku istnienia klubu udało się pierwszy raz w historii wywalczyć awans do A klasy. Drużynę udało się założyć dzięki determinacji zawodników. Każdy z piłkarzy grał w innym klubie, zarejestrowanie wszystkich było nie lada wyzwaniem. Prezesami drużyny są Kacper Krukowski i Mateusz Mazurek.

LKS Rolnik Biedrzychowice

Laureaci

LKS Rolnik Biedrzychowice - Sekcja piłki nożnej kobiet LKS Rolnik Biedrzychowice została założona w dniu 20.11 1983 r. Drużyna początkowo grała na festynach i turniejach.

Od 1988 nieprzerywanie uczestniczy w rozgrywkach organizowanych przez PZPN. Ponadto bierze udział w rozgrywkach o Puchar Polski oraz w Halowych Mistrzostwach Polski. Drużyna utrzymuje stałe kontakty z klubami piłki nożnej kobiet z Niemiec i Czech i uczestniczy w turniejach międzynarodowych organizowane przez te kluby. Największym osiągnieciem jest awans do ekstraklasy, który wywalczyły 8 czerwca 2019 r. z Resovią Rzeszów.

Grupa Wyprawowa - Horyzont

Laureaci

Grupa Wyprawowa Horyzont – Tak o sobie piszą: Od kilkunastu lat zwiedzamy Azję, a wszystko zaczęło się tak spontanicznie…

Siedząc przy napoju rozmawialiśmy o marzeniach, któryś z nas powiedział że marzy mu się kiedyś zwiedzić Syberię, drugi wziął kalendarz i zaproponował ustalenie daty wyjazdu. Czyżby było to możliwe? To był pierwszy krok, który uświadomił nam, że prawie wszystko jest możliwe trzeba tylko tego bardzo chcieć!

I tak powstała wyprawa na Syberię. Potem była Mongolia, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Kazachstan, Kirgistan, Indie, Nepal, Turcja, Gruzja, Armenia, Chiny, Uzbekistan, Tadżykistan, Ałtaj... Nasza pasja podróżowania nie skupia się tylko na Azji.

Reasumując są pogodnymi facetami, którzy lubią spotykać się z ludźmi nam podobnymi. Chętnie dzielą się doświadczeniem oraz wiedzą merytoryczną na temat wypraw i krajów, które odwiedzili.

Głogówecka Akademia Wiedzy

Laureaci
Waldemar Lankauf

Laureaci

Waldemar Lankauf z wykształcenia jest polonistą, a z zamiłowania reżyserem teatralnym i biegaczem długodystansowym. Założył teatry amatorskie w Głogówku, Walcach, Kędzierzynie- Koźlu i Głubczycach . Wszystkie teatry prowadzone przez Waldemara Lankaufa mają na swoim koncie sporo nagród i wyróżnień na festiwalach i przeglądach teatralnych.


Jarosław Kłuskiewicz

Laureaci

Jarosław Kłuskiewicz - głogówczanin z urodzenia, lekarz ginekolog, mieszkaniec Prudnika, pasjonat lokalności w wymiarze historycznym i współczesnym. To człowiek nietuzinkowy o ogromnej wiedzy, a także niesamowitym poczuciu humoru. Kłuskiewicz ma na swoim koncie zarówno książki własnego autorstwa (np. „Głogówek na dawnej widokówce”), jak i redakcje wydawnictw Güntera Hauptstocka (np. „Mój Głogówek”). W obu przypadkach udostępnia ogromną kolekcję fotografii i pocztówek z Głogówka i okolicy. Jego dziełem jest też pozyskiwanie zdjęć od obecnych i byłych mieszkańców wschodniej części ziemi prudnickiej.

Dastin Małasiński

Laureaci

Dastin Małasiński – były uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Głogówku wyróżniający się dużymi osiągnięciami sportowymi. W roku 2019 zajął II miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych, a także III miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce na 300 metrów.UKS APN Głogówek

Laureaci

UKS APN Głogówek – Akademia Piłki Nożnej Głogówek to idealne miejsce, aby rozwijać piłkarski talent i pasję. Profesjonalni trenerzy akademii dbają o rozwój każdego młodego sportowca. Stowarzyszenia zostało założone w 2016 roku przez Tomasza Mazura i Mateusza Sałka.

KS Fortuna Głogówek-Juniorzy

Laureaci

KS „Fortuna” Głogówek Juniorzy w sezonie 2018/2019 zdobyli mistrzostwo II ligi wojewódzkiej grupy 2. Tym samym awansowali do I ligi.

Wśród zawodników, którzy obecnie grają w drużynie są tacy, którzy bawili się z piłką od początkowych klas szkoły podstawowej, jednak można powiedzieć, że drużyna powstała od podstaw w 2016 r. kiedy założono w klubie Trampkarzy. W 2017 r. byli to juniorzy młodsi, a w 2018 juniorzy. W 2018 roku jako juniorzy młodsi awansowali do I ligi, jednak już jako juniorzy starsi znów musieli startować z ligi najniższej.

Obecnie drużynę trenuje Daniel Rychlewicz. Drużyna ma ogromny potencjał, a w swoich szeregach skupia chłopców niemal z całej gminy. Co raz dochodzą nowi zawodnicy. Stanowią mocne zaplecze dla drużyn seniorskich w gminie.


Deklaracja dostępności
Rowery

Posadźmy razem 800 drzew na 800-lecie Głogówka!

Licznik posadzonych drzew

Turystyka
Obraz - baner
EUPAP Logo
EUPAP Logo
Punkt potwierdzenia profilu
Punkt potwierdzenia profilu

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Na co wydajemy Twoje pieniądze


Zobacz

Aplikacja mobilna


Zobacz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2024. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady