Logotyp strony


Obserwatorium Miasta

Wystawa stała „Obserwatorium Miasta” mieszcząca się w Obserwatorium Astronomicznym w Głogówku przy ul. Klasztornej 3 gromadzi artefakty, dokumenty, zdjęcia i opisy dokumentujące dzieje grodu nad Osobłogą od czasów najdawniejszych do 1990 roku. Ciekawi przeszłości znajdą tam prawie wszystko o życiu politycznym, gospodarczym, społecznym, religijnym, kulturalnym czy sportowym w minionych wiekach. Jest to dosłownie historia miasta w pigułce, warta obejrzenia i zastanowienia

Wystawa mogła powstać dzięki porozumieniu miasta z franciszkanami. Na początku roku 2021 klasztor św. Franciszka z Asyżu bezpłatnie użyczył gminie Głogówek swojego obserwatorium astronomicznego „Lisi Ganek”. Z klasztornych pomieszczeń skorzystają Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Muzeum Regionalne w Głogówku.

Muzealnicy jako pierwsi przygotowali tam wystawę stałą „Obserwatorium Miasta”. Prace sfinansowano z budżetu miasta - radni na wniosek burmistrza przeznaczyli 150 tys. zł na adaptację pomieszczeń na cele muzealno-wystawiennicze. Za zabezpieczoną kwotę w salach i korytarzach zamontowano odpowiednie oświetlenie, zakupiono gabloty dla eksponatów, sfinansowano opracowanie graficzne i druk wielkoformatowych tablic informacyjnych.

Obserwatorium astronomiczne przy klasztorze franciszkańskim w Głogówku jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18.00. Wstęp na wystawę dla dorosłych kosztuje 5 zł, osoby do 16. roku życia wchodzą za darmo.

Obserwatorium Obserwatorium Obserwatorium Obserwatorium
Deklaracja dostępności
Rowery

Posadźmy razem 800 drzew na 800-lecie Głogówka!

Licznik posadzonych drzew

Turystyka
Obraz - baner
EUPAP Logo
EUPAP Logo
Punkt potwierdzenia profilu
Punkt potwierdzenia profilu

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Na co wydajemy Twoje pieniądze


Zobacz

Aplikacja mobilna


Zobacz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2024. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady