Logotyp strony

Komunikat Burmistrza Głogówka

Szanowni Państwo,
Kwestia zagrożenia tzw. koronawirusem jest wciąż aktualna. Pokazują to chociażby wydarzenia dzisiejszego dnia. W związku z pojawieniem się na terenie Gminy Głogówek zbiorowego ogniska zakażenia w przeciągu najbliższych dni jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia czasowo pewnych zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu naszego samorządu.

Przypominamy: na ten moment mówimy o 5 osobach związanych z miejscowością Biedrzychowice.

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego od 24.07.2020 do odwołania został zobowiązany do pełnienia dyżuru całodobowego i pełnej gotowości. Czeka nas weekend pełny intensywnej pracy dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Gminy.

Co najmniej do środy (29.07.2020) zawieszona zostaje bezpośrednia obsługa klientów w Urzędzie Miejskim w Głogówku. Zachęcamy w tym czasie do korzystania ze znajdującej się przed budynkiem ratusza skrzynki podawczej, platformy EPUAP oraz kontaktu telefonicznego. Oczywiście w sprawach nagłych jesteśmy do dyspozycji. W poważnych przypadkach, po kontakcie telefonicznym będzie możliwość bezpośredniego załatwienia sprawy. Ograniczenie w obsłudze wynika z konieczności zabezpieczenia funkcjonowania pracy organów gminy. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której zostanie sparaliżowana praca urzędu. Zależy nam na nieprzerwanym świadczeniu pracy na rzecz mieszkańców Gminy. Te same zasady dotyczą OPS oraz MGOK w Głogówku.

Do dnia 31.07.2020 r. zostaje zawieszona praca Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogówku w związku z potencjalnym ryzykiem kontaktu ze źródłem zakażenia. Obecnie trwają procedury sanitarne związane z wykluczeniem ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Żłobek funkcjonuje bez zmian.

Półkolonie zaplanowane na przyszły tydzień zostają przesunięte na inny termin, o którym rodzice są powiadamiani.

Apelujemy o zachowanie spokoju oraz szczególnej ostrożności, a także o uszanowanie prywatności osób, których dotknęła choroba.

Sytuacja jest dynamiczna, a my pozostajemy w stałym kontakcie z SANEPIDEM. Mogą pojawić się kolejne komunikaty, w których będziemy na bieżąco informować o sytuacji w Gminie Głogówek.

Z poważaniem,
Burmistrz Głogówka
Piotr Bujak

Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2020. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady