Logotyp strony

W razie problemów zaalarmują

Seniorom z gminy Głogówek w wieku 65 lat i więcej zostanie zapewniony bezpłatny dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”, które będą połączone z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą.

Gmina Głogówek przystąpiła do programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Jego celem jest poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania osób starszych w miejscu zamieszkania poprzez zwiększanie dostępu do tzw. „opieki na odległość”. Gmina otrzyma na ten cel 26 tys. zł, które pozwolą na zakup opasek dla 51 osób.

„Opieka na odległość” gwarantuje szeroko pojęty system bieżącego monitorowania stanu seniora w miejscu jego zamieszkania oraz pozwala na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Do udziału w programie będą kwalifikowani seniorzy w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców gminy Głogówek do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Głogówku, al. Lipowa 6B lub telefonicznie 77 88 79 270. Rekrutacja, wręczenie opasek i szkolenie uczestników odbędzie się w maju, a teleopieką zostaną objęci od 1 czerwca.

Regulamin_Korpus_wsparcia_seniorow1.docx

Oswiadczenie_odbiorcy_wsparcia.doc

Formularz_zgloszeniowy_Korpus_wsparcia_seniorow.docx

Umowa_senior_-_gmina.docx

 

Obraz:

Obraz - baner
EUPAP Logo
EUPAP Logo
EUPAP Logo
Punkt potwierdzenia profilu
Punkt potwierdzenia profilu

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Na co wydajemy Twoje pieniądze


Zobacz

Aplikacja mobilna


Zobacz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2022. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady