Logotyp strony

Te opaski mogą uratować życie

Do 20 maja trwa nabór seniorów z naszej gminy do programu teleopieki. Osoba biorąca w nim udział nie ponosi żadnych kosztów, podpisuje tylko umowę z gminą Głogówek. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje spełnienie warunków i kolejność zgłoszeń.

Aby się zakwalifikować do programu, trzeba mieć 65 lat lub więcej, być mieszkańcem gminy Głogówek i mieć problemy z samodzielnym funkcjonowaniem, które wynikają ze stanu zdrowia. Senior otrzymuje opaskę bezpieczeństwa, w której funkcjonują zegarek, krokomierz i lokalizator GPS. Mierzy ona także tętno, ciśnienie i posiada przycisk SOS.

Opaska jest prosta w obsłudze. Działa w połączeniu z telecentrum, które monitoruje stan seniora przez całą dobę i przez siedem dni w tygodniu, i w razie kłopotów zareaguje.

Senior w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia oraz złego samopoczucia sam może zadzwonić przy użyciu opaski do telecentrum i porozmawiać z dyspozytorem. Pracownik telecentrum (ratownik medyczny lub pielęgniarka) stara się pomóc na odległość, w razie potrzeby kontaktuje się ze wskazaną przez seniora osobą, a gdy uzna za zasadne - wezwie pogotowie.

Formularz zgłoszeniowy i inne dokumenty są do pobrania poniżej lub w Ośrodku Pomocy Społecznej w Głogówku, aleja Lipowa 6B (kontakt telefoniczny 77 88 79 270). Dokumenty należy złożyć w OPS.

Pod koniec maja odbędzie się oficjalne podpisanie umów, wręczenie opasek oraz szkolenie z ich obsługi. Program „Korpus wsparcia seniorów” w gminie Głogówek będzie realizowany od 1 czerwca do 31 grudnia 2022 r. Samorząd otrzyma na ten cel z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 26 tys. zł, które pozwolą na zakup opasek dla 51 osób.

Regulamin_Korpus_wsparcia_seniorow1.docx

Formularz_zgloszeniowy_Korpus_wsparcia_seniorow.docx

Oswiadczenie_odbiorcy_wsparcia.doc

Umowa_senior_-_gmina.docx

Turystyka
Obraz - baner
EUPAP Logo
EUPAP Logo
Punkt potwierdzenia profilu
Punkt potwierdzenia profilu

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Na co wydajemy Twoje pieniądze


Zobacz

Aplikacja mobilna


Zobacz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2022. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady