Logotyp strony

Szczepienia: teraz seniorzy

Narodowy Program Szczepień wchodzi w kolejną fazę. Od końca grudnia zastrzyki przyjmowała tzw. grupa 0, m.in. medycy. Teraz rozpoczynają się powszechne szczepienia całego społeczeństwa. Jako pierwsi zastrzyki dostaną najstarsi seniorzy.

15 stycznia rusza rejestracja osób mających 80 i więcej lat. Tydzień później, od 22 stycznia zaczną się zapisy 70-latków. Szczepienia dla pierwszych zarejestrowanych rozpoczną się 25 stycznia. Młodsze osoby mogą się zgłaszać online, wypełniając krótki formularz. Zwrotnie otrzymają informację, kiedy rusza rejestracja na konkretny termin kolejnych grup wiekowych lub zawodowych.

Na szczepienie rejestrujemy się telefonicznie, online lub w samym punkcie szczepień.

1. Telefonicznie – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989

Tą drogą możemy też zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Potrzebny jest numer PESEL i numer telefonu komórkowego. Konsultant pomoże znaleźć dogodny termin oraz punkt szczepień najbliższy zamieszkania.

2. Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl

Tu potrzebny jest tzw. profil zaufany. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. Jeśli osoba rejestrująca się przebywa gdzieś indziej, będzie mogła samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę.

3. W wybranym punkcie szczepień

Mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego z miejsc szczepień na Opolszczyźnie są dostępne pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/opolskie.

Jak już informowaliśmy, w gminie Głogówek szczepienia przeciw COVID-19 będą realizowane w trzech placówkach:

NaLigonia sp. z o.o. – Głogówek, ul. Ligonia 2 – tel. 880 521 387

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdrowie” – Głogówek, ul. Targowa 6 - tel. 77 437 32 52

Przychodnia Optima Medycyna SA - Racławice Śląskie, ul. Zwycięstwa 60 - tel. 77 547 00 76, 77 437 65 88

Weryfikacja i szczepienie

W ustalonym terminie każda osoba jest weryfikowana przed szczepieniem, czy może je przejść. Po zastrzyku personel placówki od razu ustala datę kolejnej wizyty, podczas której zostanie podana druga porcja szczepionki. Seniorzy powinni mieć ze sobą dowód osobisty, kartkę z numerem telefonu, okulary (jeśli potrzebują) oraz wygodną odzież, aby proces szczepienia nie był dla nich męczący. W razie potrzeby można bez problemu skorzystać z pomocy bliskiej osoby.

Transport dla potrzebujących pomocy

Burmistrz Piotr Bujak jeszcze przed ukazaniem się rządowych wytycznych zadeklarował, że gmina zapewni dowóz mieszkańcom, którzy mieliby problem z dotarciem do którejś z przychodni. W tej sprawie pomoże Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Głogówku (tel. 77 40 69 921).

Informacje o szczepieniach Informacje o szczepieniach Informacje o szczepieniach Informacje o szczepieniach Informacje o szczepieniach
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronę



Schowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady