Logotyp strony

W drogę z PKS-em

Burmistrz Piotr Bujak zawarł z PKS Głubczyce odrębną umowę na dowozy pasażerskie na terenie gminy Głogówek. Dzięki temu jej mieszkańcy będą mieli zapewniony swobodny transport na osi Kędzierzyn-Koźle – Prudnik. To zlecenie jest warte ok. 100 tys. zł.

Ponadto gmina zawarła z PKS Głubczyce umowę na dowóz dzieci do szkół. Jej wartość to 192 tys. zł. Kwota ta ulegnie zmniejszeniu proporcjonalnie do tego, kiedy dzieci będą się uczyć zdalnie.

Kolejnym krokiem ma być powołanie związku powiatowo-gminnego, który zajmie się organizacją transportu zbiorowego w powiatach głubczyckim i prudnickim. Zainteresowani samorządowcy wolę jego powołania wyrazili podczas zeszłorocznego spotkania w Głogówku. Burmistrz Piotr Bujak był ogromnym zwolennikiem tego rozwiązania, zwłaszcza że w skali powiatu nasza gmina płaci za dowozy najwięcej.

Głogówek jest udziałowcem PKS Głubczyce, jak inne samorządy z powiatów głubczyckiego i prudnickiego. To właśnie ten Pekaes miałby zorganizować pasażerską komunikację publiczną na południu Opolszczyzny na wzór swojego odpowiednika ze Strzelec Opolskich, działającego w tamtejszym powiecie.

Związek celowy będzie uzgadniał z PKS Głubczyce wszelkie kwestie dotyczące rozkładu jazdy i linii transportu zbiorowego, jednakowo traktując wszystkie należące do niego samorządy. Prace organizacyjne są właśnie finalizowane przez powiat prudnicki.

W drogę z PKS W drogę z PKS
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady