Logotyp strony

Lodówka uratuje życie

Nie tylko głodomorom. Każdemu, pod warunkiem, że włoży do niej kopertę z najważniejszymi informacjami o stanie zdrowia. Ten prosty pomysł może usprawnić pracę ratowników medycznych, a w niektórych przypadkach nawet uratować życie.

W ramach projektu „OPOLSKIE przeciw COVID-19” Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego przekazał gminie Głogówek 200 tzw. kopert życia. Otrzymają je osoby starsze, samotne, przewlekle chore oraz niepełnosprawne, za pośrednictwem trzech przychodni szczepiących mieszkańców gminy na koronawirusa i referatu promocji i rozwoju urzędu miejskiego. Służbom medycznym te akcesoria przekazały zastępca burmistrza Anna Barysz i kierownik referatu Aleksandra Makówka.

„Koperta życia” powinna zawierać zbiór najważniejszych informacji o stanie zdrowia jej właściciela: dane osobowe, grupę krwi, listę przebytych chorób, wszelkich uczuleń, przyjmowanych leków (ich nazwy oraz dawki), dane lekarza prowadzącego oraz kontakt do najbliższych. Formularz najlepiej wypełnić drukowanymi literami lub na komputerze. Następnie umieszcza się go w kopercie oraz w woreczku foliowym z zapięciem strunowym, a te w lodówce. Na chłodziarce warto przyczepić specjalny magnes z informacją, że w jej wnętrzu znajdziemy „Kopertę życia”.

COVID - szczepienia - szpital
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady