Logotyp strony

Od spisu nie uciekniemy

Według danych Urzędu Statystycznego w Opolu na 19 lipca br. nasza gmina uplasowała się w województwie opolskim na 14. miejscu, jeśli chodzi o procent osób spisanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Spis trwa do 30 września. Zachęcamy do samospisu internetowego na: https://spis.gov.pl/ - inaczej skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy. Odmowa kontaktu z nim może mieć przykre konsekwencje.

Urząd Statystyczny w Opolu: „Na mocy ustawy z 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań (Dz.U. z 2019 r., poz. 1775 z późn. zm) każda osoba mieszkająca w Polsce ma obowiązek spisania się w NSP 2021. Odmowa udziału w spisie skutkuje nałożeniem kary grzywny (art. 57 i 58 ustawy z 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej, t.j. Dz.U. 2021, poz. 955). Aktualnie są już procedowane wnioski o ukaranie osób, które odmówiły spisania się.”

Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2021. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady