Logotyp strony

Piękna nasza Polska cała…

Na trzy wycieczki w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” pojechali w 2021 roku uczniowie dwóch szkół z terenu gminy Głogówek.

Klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Racławicach Śląskich w dniach 3-4 listopada poznały Kraków i Wadowice. W trakcie wycieczki odwiedziły następujące punkty edukacyjne: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Muzeum Narodowe w Krakowie - Sukiennice, Muzeum Narodowe w Krakowie, dom Jana Matejki, Kraków - historyczny zespół miasta, Zamek Królewski na Wawelu, kopiec Kościuszki z otoczeniem.

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Głogówku 21 października wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia. Oprócz zespołu historycznego miasta odwiedzili również afrykarium. Niestety ze względu na bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne nie udało im się zajrzeć do ogrodu botanicznego.

Ostatnia wyprawa odbyła się w dniach 16-18 listopada. Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Głogówku zrealizowali cele wycieczki edukacyjnej w Warszawie. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Ewolucji PAN, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe, Muzeum – Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki oraz Niewidzialna Wystawa wywarły na nich duże wrażenie.

Ministerstwo dofinansowało wojaże naszych uczniów kwotą 30 tys. zł. Resztę kosztów ponieśli rodzice. Pozostałe gminne placówki oświatowe będą się ubiegać o środki finansowe na wycieczki w ramach tegorocznej edycji programu „Poznaj Polskę”.

Foto: Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogówku

Warszawa Warszawa Warszawa Warszawa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2022. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady