Logotyp strony

Akcyza do zwrotu

Od 1 do 28 lutego br. Urząd Miejski w Głogówku będzie przyjmował wnioski o zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Do wniosków rolnicy załączają oryginały faktur VAT albo ich kopie, stanowiące dowody zakupu oleju napędowego, wystawione w okresie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r.

Hodowcy bydła dodatkowo dołączają dokument wydany przez kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła, będącego w posiadaniu producenta rolnego.

Wnioski należy składać w biurze podawczym - pokój nr 1, przy wejściu do ratusza.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2023 r. wynosi:

132,00 zł * ilość ha użytków rolnych

48,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Dotacje będą  wypłacane od  3 do 28 kwietnia 2023 r. - w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie, gotówką w kasie urzędu miejskiego albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego

wniosek-o-zwrot-akcyzy1.pdf

Turystyka
Obraz - baner
EUPAP Logo
EUPAP Logo
Punkt potwierdzenia profilu
Punkt potwierdzenia profilu

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Na co wydajemy Twoje pieniądze


Zobacz

Aplikacja mobilna


Zobacz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Głogówek 2023. Webdesing / programming: WebInspiracje

Przszukaj naszą stronęSchowaj wyszukiwarkę

Szanowni czytelnicy. Zobaczcie jak szanujemy waszą prywatność. Przeczytaj politykę prywatności i politykę cookies lub zaakceptuj zasady